Starfield aylar sonra zirveye geri döndü!

2023’ün sonlarında yayınlanan ve en iyi oyun olmaya aday gösterilen Starfield, yaz ayları yaklaşıyorken daha fazla kullanıcıya hitap etmeye başladı. Bethesda tarafından geliştirilen uzay RPG temalı oyun, DLC genişleme paketiyle dikkatleri üzerine çekti.

Starfield 14 milyon oyuncuya ulaştı; DLC yolda

Bethesda Game Studios Yöneticisi Todd Howard, yaptığı son röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz aylarda çıkış yapan Starfield’in oynanma konusunda yeni zirvelere ulaştığını belirtti. Howard, oyunun 14 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Geçtiğimiz Aralık ayında görücüye çıkan Starfield, bu tarihte 13 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Yaz dönemi yaklaşırken daha fazla kullanıcıya genişleyen uzay RPG’si, nihayet yeni bir rekora imza atarak 14 milyon oyuncu sayısını yakaladı.

Howard ayrıca ortalama oyun süresi hakkında da yorum yaptı. Buna göre oyuncuların 40 saatin üzerinde bir oynanışa sahip olduklarını söyledi.

Bethesda Game Studios Yöneticisi, bu yılın sonlarına doğru Starfield’ın ilk hikaye genişleme paketinin çıkacağını söyledi. Shattered Space olarak adlandırılacak DLC, Fallout 4’ün Far Harbor paketiyle benzerlik gösterecek.

Howard’ın açıklamasına göre tek bir gezegende geçecek olan Shattered Space, oyuncuların yabancı bir dünyayı keşfetmesine olanak tanıyacak. Hikayeye ek karakterler getireceği ve oyunun akışını değiştireceği de aktarıldı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x