Galatasaray-Hatayspor maçındaki tartışmalı pozisyonu eski hakemler değerlendirdi: Net bir itme yok

Galatasaray, Süper Lig’in 31’inci haftasında evinde Hatayspor’u 1-0 mağlup etti. Galatasaray’a galibiyeti getiren golü 12’nci dakikada Icardi kaydetti.

Mücadele sonrası yayıncı kuruluş BeIN Sports’un Trio ekibi maçtaki tartışmalı pozisyonları ve hakem Ali Şansalan’ın kararlarını değerlendirdi.

GALATASARAY’IN GOLÜNDEN ÖNCE FAUL VAR MI?

Bülent Yıldırım: Top yandan gelirken yer alma mücadelesinde hem Icardi’nin hem de Abdülkadir’in rakipleriyle fiziksel temasları var. Abdülkadir’in temasında oyuncu o kadar az etkileniyor ki teması göstermek için elini kaldırıyor. Özetle rakibi etkileyecek bir temas yok. Faul niteliğinde değil.

Bahattin Duran: Icardi de Abdülkerim de rakiplerine ellerini koyuyorlar, belki hafifi bir itmeleri de var ama bu temaslar kesinlikle faul vermeyi gerektirmez.

Deniz Çoban: Ben de golün temiz olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir ihlal görmüyorum.

 

HATAYSPOR’UN PENALTI BEKLEDİĞİ POZİSYON

Bahattin Duran: Ofsayt yok. Barış Alper elini rakibinin sırtına koyuyor. Elini koyduktan sonra net bir itmesi yok. Topa kötü vurmasının nedeni Barış Alper’in müdahalesi değil. Bu itme değil, penaltı yok.

Bülent Yıldırım: Fotoğraf olarak dondurunca penaltı ama etkili bir itme değil. Devam kararı doğru.

Deniz Çoban: Bu pozisyonu yorumlarken ‘bence’ diyoruz. ‘Bence’ dediğimiz anda VAR’ın hiçbir ilgisi yok, konuşulmaz. Penaltı verilmemesini doğru buluyorum.

(Not: Görüntü BeIN Sports’tan alınmıştır)

ÖMER FARUK BEYAZ’IN KEREM DEMİRBAY’A MÜDAHALESİ

Bülent Yıldırım: Ali Şansalan’ın burada beklemesini gerektiren bir şey yok. Sadece fotoğraf olarak bakarsanız kırmızı kart olarak görünür. Kerem alttan kayarak topa uzanıyor, Ömer’in de ayağı kontrolsüz bir şekilde uzattığı ayağı kontrolsüz bir basma ama kırmızı kart çıkmaz.

Bahattin Duran: Benim için de bu hareket açık bir sarı kart.

(Not: Görüntü BeIN Sports’tan alınmıştır)

HATAYSPOR’UN İPTAL EDİLEN GOLÜ

Bahattin Duran: Eğer ofsayt olmasaydı, benim için kesinlikle pozisyonda faul yoktu. Taçtan ofsayt olmaz ama 11 numaralı oyuncunun kafayla oynadığı top Muslera’dan dönüp ofsayt pozisyonunda olan 10 numaralı oyuncuya geliyor. VAR incelemesi sonucu doğru karar verildi ama bence çok uzun sürdü.

Bülent Yıldırım: Pozisyon ofsayt ama olmasaydı Muslera’ya temastan bir faul çıkmazdı.

(Not: Görüntü BeIN Sports’tan alınmıştır)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x