Huawei Pura 70 Pro ve Ultra modelleri arasındaki küçük farklar ortaya çıktı

Detaylı incelenen bu iki model, benzer özellikler sunarken, bazı donanım ve tasarım unsurlarında farklılıklar gösteriyor. Bu ince farklar, kullanıcıların hangi modeli tercih etmeleri gerektiğine dair önemli ipuçları sunuyor.

Huawei, Pura 70 serisini küresel pazara açtı ve bugün Pro modelinin detaylı söküm işlemine de şahit olduk. Popüler YouTube kanalı WekiHome, Pura 70 Pro ve Pura 70 Ultra modellerinin sökümünü gerçekleştirdi. Yapılan inceleme, her iki telefonun da oldukça benzer iç yapıya sahip olduğunu gösterdi ancak küçük bazı farklar dikkat çekti. Özellikle Pro modelinde, ana kamera ile telefoto lensin yerlerinin değiştirilmesi gibi önemli bir değişiklik yapıldı. Bu değişiklik, sensörün daha az yer kaplamasını gerektirdiği için yapılmış.

Telefonların her ikisinde de NFC özelliği, kablosuz bobin ve ısı dağıtım filmi neredeyse aynı. İşlevsellik aynı kalsa da, ana kamera ile telefoto sensörleri arasında flaş kablosu yeniden konumlandırıldı. Sensörlerle ilgili olarak Pura 70 Pro, 1/1.3” büyüklüğünde ve 50 MP çözünürlüğünde bir OmniVision 50H sensörüne sahip. Bu sensör, f/1.4 ile f/4.0 arasında değişen altı panelli geri çekilebilir bir lense sahip ve kullanım sırasında dokuz farklı diyafram adımı olduğunu keşfettik.

Pura 70 Pro‘nun anakartı, Ultra modeli ile neredeyse aynı çift katmanlı yığılmış bir tasarıma sahip. Ancak Huawei, bu telefonda kompozit malzemeler yerine daha basit bir bakır alaşımını tercih etmiş, bu da soğutma odasını iki kat daha ağır hale getiriyor.

Ancak Pura 70 Pro, arka yüzeyde suni deri yerine cam bir panel özelliğiyle biraz daha hafif bir yapı sunuyor. Avrupa’da 12 GB RAM ve 512 GB depolama kapasitesiyle sunulan Pura 70 Pro’nun fiyatı 1,199€ olarak belirlenmiş. Alıcılar beyaz ve siyah renk seçenekleri arasında seçim yapabilirken, mor renk seçeneği Avrupa’da bulunmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x